български

Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Władysława Warneńczyka w Bułgarii

Drugi mecz

Dn. 21.03.04 r. rozegrany został mecz siatkówki między Szkołą Nr 15 w Sofii, a Szkołą Polską. Był to kolejny mecz w ramach rozgrywek o Puchar Klubu.

Reprezentacja Szkoły Polskiej (członkowie PSzKO) w składzie: Karolina Szynal, Mirosława Suchowiejko, Robert Beczew, Boris Arnaudow, Walery Arnaudow, Maciej Łęcki przyjęta była bardzo serdecznie przez gospodarzy. Mecz rozpoczął się po krótkiej rozgrzewce. Pierwszy set wygrany przez nas, zdopingował drużynę do dobrej gry i zaciętej walki o każdy punkt. Mecz jednak zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Mimo to drużyna PszKO nie załamała się, a wręcz przeciwnie - zespół się zgrał, coraz lepiej rozumie się na boisku. Mimo, że w ostatnim secie stracili kilka punktów, to jednak pokazali, że lubią i potrafią grać w siatkówkę. Po meczu poczęstowaliśmy drużynę przeciwnika wafelkiem i wodą mineralną. Swoją obecnością na meczu zaszczycił nas Dyrektor Szkoły Nr 15, p. Kujumdżijew, który przyszedł z nogą w gipsie. Pochwalił ideę rozgrywania meczy międzyszkolnych, a szczególnie z naszą szkołą. Po meczu ustalono, że następny odbędzie się w czerwcu w koszykówkę na boisku szkolnym, o ile dopisze pogoda.