български

Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Władysława Warneńczyka w Bułgarii


Wyróżnienia „SERCE ZA SERCE 2016”


Wyróżnienia „SERCE ZA SERCE 2016”

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi
.

 słowa naszego rodaka
Jana Pawła II

 

Można się dzielić z bliźnimi na kilka sposobów. Najłatwiej podzielić się pieniędzmi, ale myśmy uznali, że dzielenie się sercem wymaga największego poświecenia i czasu, dlatego w tym roku po raz pierwszy w swej historii PSKO im. Wł. Warneńczyka postanowiło uhonorować tych ludzi specjalną statuetką.

Statuetka nosi nazwę „Serce za Serce” i będzie przyznawana co roku osobom, które w szczególny sposób wyróżniają się wśród nas bezinteresowną pracą na rzecz osób potrzebujących pomocy, często chorych. Wyróżnienia będziemy również przyznawać osobom, które wybitnie przyczyniają do rozwoju naszego Stowarzyszenia, a nie są jego członkami.

Statuetki zostały wręczone podczas spotkania opłatkowego w Ambasadzie RP w Sofii w sobotę, 10 grudnia 2016 r.

W tym roku Statuetką „Serce za Serce” została uhonorowana pani doktor Danuta Janda-Michowa, która otoczyła specjalną opieką naszą zasłużoną rodaczkę Annę Nikołową. Pani doktor Michowa nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, zawsze bezinteresownie, zawsze życzliwie, zawsze z sercem opiekuje się każdym z nas. Danusiu dziękujemy Ci!

W tym roku ZG Stowarzyszenia przyznało statuetkę „Serce za Serce” również pani Konsul Katarzynie Dedzie w uznaniu szczególnych zasług w zakresie współpracy i działalności na rzecz Stowarzyszenia. Pani Kasiu dziękujemy.

                                                                                                                                                      Marek Soroczyński


» Aktualnosci